1562CEDB-9949-4C48-98FC-51C07F690906

Mersin’de doğdum. İlkokul ve liseyi ailemin yanında Mersin’de tamamladıktan sonra üniversite okumak için İstanbul’a taşındım. Marmara Üniversitesi’nde lisansımı, İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisansımı tamamladım. Üniversite yıllarım spiritüel gelişim açısından kendime çok şey kattığım, hayata bakış açımı değiştirdiğim, evrenin nasıl çalıştığını anlamaya başladığım ve kundalini yoga gibi bir yol arkadaşı edindiğim muhteşem zamanlardı. Sonrasında çok sevdiğim yaşam koçları ile kişisel farkındalık serüvenim devam etti. Şu an hala kişisel gelişim alanında çeşitli eğitimlere ve workshoplara katılarak yolculuğuma devam ediyorum.

Astrolojiye olan ilgime gelecek olursak, bu ilgi çok daha eskiye dayanıyor.

Çocukluğumda geceleri herkesin uyumasını bekler, sonra pencerenin yanında oturur yıldızları izlerdim. Tabii o zamanlar astroloji gibi bir ilimden habersiz; uzaya gitmek, yıldızlarda yaşamak gibi eğlenceli hayaller kurardım. Her yürüdüğümde bulutlarla birlikte benimle yürüyen Ay’ın arkadaşım olduğunu düşünürdüm. (Bulutların hareket ettiğini anlayamayacak kadar küçüktüm🌝)

Biraz büyüdüğümde ise gökyüzüne olan merakım astroloji ile tanışmamı sağladı. Zaten okült ilimlere her zaman meraklıydım. Gazetelerde yazan burç yorumlarını okur okulda arkadaşlarıma anlatırdım.

Aslında tipik bir Kova burcu çocuğuydum da diyebiliriz.

Büyüdükçe astrolojiye olan ilgimi burçların ötesine taşıdım ve bu ilmin derinliğini anlamaya başladım.

Peki neden Uranüs Danışmanlık’ı kurdum?

Okuldan sonra Show TV’ye bağlı bir yapım şirketinde işe başladım ve kısa sürede anladım ki, aslında kariyerime beyaz yakalı olarak devam etmek istemiyorum.

Ruhuma iyi gelen ve Kuzey Ay düğümüm Akrep’e giderken bana yol arkadaşlığı edecek bir iş yapmak istediğimin farkına vardım.

Bu yüzden de kariyer planımı tamamen değiştirip Astroloji eğitimine başladım.

Hem karma hem batı tabanlı birçok astroloji eğitimi aldım.

Ardından Numeroloji Eğitimi ve Tarot Eğitimi aldım.

Ruhuna değmeme izin veren her insana, sahip olduğu en yüksek potansiyeline ve frekansına ulaşma yolculuğunda yardımcı olabilmek için de ismini gökyüzünün sıradışı gezegeninden alan Uranüs Danışmanlık’ı kurdum.

Burada astroloji, numeroloji, tarot gibi okült ilimler ve kişisel farkındalık yolculuğunuza destek olacak ilgi alanlarıma yer vereceğim.

Amacım, insanların kendi iyileşme ve büyüme yolculuklarında buluşacakları bir farkındalık alanı oluşturmak.

Kalbimden kalbinize sevgiyle.

Tuğba Nur Şahbaz

Anasayfa
Dükkan
Hakkımda
İletişim