Kullanıcı Sözleşmesi

Uranüs Danışmanlık (bundan sonra “Uygulama” olarak anılacaktır) Uranüs Danışmanlık Şirketi’ne aittir. Uygulama Uranüs Danışmanlık Şirketi (“Biz”) tarafından sağlanmaktadır. Bu Hüküm ve Koşullar (“Koşullar”), Uranüs Danışmanlık Şirketi tarafından size verilen tüm hizmetler için geçerlidir. Bu sözleşme gelecekteki işlemlere de uygulanacaktır. Uygulamayı indirerek veya kullanarak bu Koşullar’ı kabul ettiğinizi açıkça belirtmiş olursunuz. Bu Koşullar’ı kabul etmiyorsanız, lütfen Uygulama’mızı kullanmayınız.

Bu Koşullar sizin, tarafımızca sunulan Uygulama’nın yazılım uygulamalarını, web sitelerini, araçlarını ve diğer özellikleri kullanmanızı sağlayacaktır (bunların tamamı “Hizmetler” olarak anılır). Eğer siz, bir ticari işletme olarak UYGULAMA’ı kullanıyorsanız yaptığınız işlemlerin ticari işletmeniz için bağlayıcı olduğunu unutmayınız.

Uranüs Danışmanlık hizmetini mobil cihazınız ya da uygulama aracılığıyla kullanabilmeniz için size kısıtlı, geri alınabilir, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans hakkı vermekteyiz. İsim, mülkiyet, fikri mülkiyet hakları ve hizmetimize ilişkin ve hizmetimizi ilgilendiren tüm haklarımız saklıdır. Profilinizi oluştururken bizimle paylaştığınız iletişim bilgilerinin pazarlama ve tanıtım amacıyla kullanılabileceğini kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Beyanımızı inceleyiniz. Bu Koşullar ile ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021

1. Uygulama İçeriği ve Ücretlendirme Uranüs Danışmanlık kişiye özel doğum haritası, günlük, haftalık, aylık burç yorumları gibi hizmetlerin verildiği bir uygulamadır. Ülke bazlı uygulama içi satın almalarda farklı ücretler belirlenebilmektedir. Değişiklik gösteren ücret bilgileri kullanıcılara satın alma öncesi bildirilir. Ancak kullanıcılar kendi hesaplarındaki ayarlarında değişiklik yaparak farklı bir ülkeyi seçerler ise kullanıcıya bildirilen ücret değişiklik gösterebilir. Kullanıcılara bildirilen ücretler hesap ayarlarında seçmiş oldukları ülkeye göre düzenlenmiştir. Hizmetlerimizden tamamen memnun kalmanızı istiyoruz. Fakat zaman zaman belli aksaklıklar olabilir. Sizlere sorunsuz kullanım sağlayabilmek için bakım yaparak veya diğer şekillerde aksiyon alarak kullanıcılarımızın yaşadığı problemlerin %99’unu çözüyoruz. Web sitemizde sizlere sunduğumuz bazı işlevler Uygulamamızda sunduğumuz işlevlerden farklılık gösterebilir. Tüm hizmetlerimiz uygulamamızda sunulurken, web sitemizde sadece doğum haritası içeriği sunulmaktadır.

2.Fesih Hizmetleri kullanma hakkınız bu Şartlar feshedilene dek devam eder. Uygulama bu Koşullar’ı kullanmanızı herhangi bir bildirime gerek kalmaksızın derhal feshedebilir. Koşullar’ı Uygulama’yı cihazınızdan silmek ve hizmetleri kullanmanızı sona erdirmek suretiyle herhangi zamanda feshedebilirsiniz. Bu Koşullar, şartlara uymamanız durumunda otomatik olarak sona erecektir. Uygulama‘nın sona erdirilme veya devre dışı bırakılmadan dolayı size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı yükümlü olmadığını kabul etmektesiniz.

3. Yaş Yeterliliği Hizmetlerimize erişmek ve kullanabilmek için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşın altındaysanız (ya da yaşadığınız yerin yasal reşit olma yaşının), hizmetlerimizi ebeveyninizin ya da yasal vasinizin iş bu Koşullar’ı kabul etmesi halinde kullanabilirsiniz. 18 yaşının altındaki (ya da yasal reşit olma yaşının) bir bireyin ebeveyni ya da yasal vasisiyseniz, kullanıcının Hizmetlerimiz dahilindeki tutum ve davranışlarından tamamen sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Eğer Hizmetlerimizi başka bir birey ya da kuruluş adına kullanmaktaysanız, bu kişi ya da kuruluş adına iş bu Koşullar’ı kabul etme konusunda yetkili olduğunuzu ve bu kişi ya da kuruluşun sizin ya da başkaca bir bireyin bu Koşullar’ın ihlalinden sorumlu olduğunu kabul edersiniz.

4. Erişim Uygulama’mızı ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz. Doğum haritası dışında sunduğumuz tüm Hizmetler’i size ücretsiz olarak sunarız. Doğum haritası yorumu almak istediğinizde bu Hizmetimiz için belirlediğimiz ücreti sizden talep edeceğiz. Hizmetler’imizin her zaman ulaşılabilir ve kesintisiz olacağının garantisini vermemekteyiz. Uygulama’ya erişmek için gerekli ayarlamaları yapmaktan siz sorumlusunuz. Uygulama’mıza ulaşabileceğiniz konum/bölgeleri sınırlayabileceğimiz gibi, Hizmetler’imizdeki bazı özellik ve işlevlerin bazı kullanıcılar veya belirli bir coğrafi bölge özelinde sunulamayabileceğini belirtmek isteriz. Hizmetler’imizin sunumunun yasaklandığı bir bölgeden erişim sağladığınız takdirde sorumluluğun sizde olacağını bilmenizi isteriz.

5. Güncellemeler ve Destek Uygulama’ya özellik veya işlev ekleme veya kaldırma hakkını saklı tutuyoruz. Cep telefonunuza kurulduğunda, Uygulama periyodik olarak sunucularımızla iletişim kurar. Uygulama‘nın yeni bir sürümünü piyasaya sunduğumuzda veya yeni özellikler eklediğimizde cep telefonunuzda Uygulama‘nın güncellenmesini isteyebiliriz. Uygulama’nın güncellenmiş sürümlerini kullanmaya başlamadan önce Koşullar’ı incelemeniz ve o tarihte geçerli olan Koşullar’ı kabul etmeniz gerekebilir. Güncelleme sonrası Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz halinde güncellenmiş Koşullar’ımızı da kabul etmiş sayılırsınız. Uygulama, Hizmetler için uygun ve etkin teknik destek vermek, güncellemeler ve geliştirmeleri sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Buna rağmen Uygulama bu Koşullar altında Hizmetler için herhangi destek veya bakım sağlamak zorunda değildir. Uygulama zaman zaman sağlanan destek, güncelleme veya geliştirmeleri sınırlama veya sona erdirme hakkını saklı tutar.

6. Gizlilik İbraz ettiğiniz bilgileri ne şekilde topladığımızı ve kullandığımızı detaylı bir şekilde inceleyebilmek için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyiniz. Verilerinizin transferi ve saklanması kuralları da Gizlilik Politikamız ile belirlenir. Veri güvenliği bizim tarafımızdan sunulur. Ancak, kullanıcı bilgileri, iletişim bilgileri ve diğer içeriğe yetkisiz erişim ve bu bilgilerin satılması, kopyalanması ve her türlü yasadışı kullanımı konusunda kullanıcı sorumludur.

7. Davranış Kuralları ve İzin Verilmeyen İçerik Hiçbir yasal düzenlemeyi, sözleşmeyi, fikri mülkiyet hakkını veya üçüncü bir kişinin hakkını ihlal etmemeniz gerekmekte olup, hizmetlerimizi kullanırken davranışlarınızdan tamamen siz sorumlusunuz. Aşağıda sıraladıklarımızı yapmamanızı beklemekteyiz:
• Rahatsız edici, tehdit edici, tedirgin edici davranışlar;
• Uranüs Danışmanlık ve ilgili kullanıcının rızası olmadan başka bir kullanıcının hesabına erişim sağlamaya çalışmak ya da kullanmak;
• Yanıltıcı ya da yanlış kimlik bilgisi vermek;
• Uygulamamızı kullanan diğer kullanıcılarımızın herhangi bir şekilde kullanım deneyimine zarar verecek, engelleyecek davranışlar;
• Hizmetlerimizi etkileyecek şekilde ters mühendislik yaparak kaynak koda erişim sağlamaya çalışmak veya herhangi bir biçimde hizmetlerimizin kullanımını kısıtlamak ya da engellemek;
• Hizmetlerimiz dahilinde kullanmakta olduğumuz içerik filtreleme tekniklerimizi bozmaya yönelik hareket etmek ya da erişim yetkiniz bulunmayan alanlara ve özelliklere erişmeye çalışmak;
• Yazılı onayımız olmaksızın üçüncü kişi uygulamaları geliştirmek ya da kullanmak ya da hizmetlerimizden veri elde edebilmek için herhangi bir yol kullanmak; • Hizmetlerimizi yasal olmayan amaçlar için kullanmak ya da iş bu Koşullar’ı ihlal edecek biçimde davranışları teşvik etmek;
• Doğrudan ya da dolaylı yollarla Hizmetlerimizin bütünlüğünü bozacak şekilde davranışlarda bulunmak. İsim, logo ya da başkaca ticari sembollerimizi kullanmaya izniniz olmadığını yeniden hatırlatmak isteriz.
Ayrıntılı bilgi için lütfen “Fikri Mülkiyet Hakları” bölümünü okuyunuz. Bu bölümde belirtilenlerin tarafınızdan ihlali hukuki ya da cezai yaptırımlara sebep olabilir.

8. Teminat Uranüs Danışmanlık’in ve bağlı kuruluşlarının, çalışanlarının, ortaklarının, acentelerinin (Topluca “Uranüs Danışmanlık Tarafları”);

• Koşullar’ımıza uymamanızdan ve üçüncü kişilerin haklarını ya da ilgili yasaları ihlal etmeniz de dahil, ancak bununla sınırlı olmamak üzere, kaynaklanan,
• Hizmetlerimizi kullanırken kullandığınız ve sunduğunuz içerikten kaynaklanan,
• Hizmetlerimizi kullanırken veya hizmetlerimiz aracılığıyla herhangi bir faaliyetten kaynaklanan, • Hatalı beyanınızdan kaynaklanan,
• Başkalarının haklarını (fikri mülkiyet hakları ya da gizlilik hakları) ihlal etmenizden kaynaklanan, durumlarda hiçbir zarardan, kayıptan, masraftan (yasal masraflar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamakla birlikte) ve buna bağlı üçüncü kişi taleplerine, davalarına karşı sorumluluğu olmadığını kabul etmektesiniz.
Uranüs Danışmanlık’i herhangi bir üçüncü kişi talebi olması halinde derhal bilgilendirmeyi, böyle bir durumda Uranüs Danışmanlık ile iş birliği içinde hareket edeceğinizi ve bu talepten kaynaklanan tüm masraf ve giderleri (avukatlık ücretleri de dahil ancak bununla sınırlı olmamakla birlikte) üstlenmeyi kabul edersiniz.

9. Uranüs Danışmanlık Hizmetlerinin İhlali Uranüs Danışmanlık ve ortak şirketleri, iş bu Koşullar’ın ihlali konusunda araştırma yapma ve şartları ihlal ettiği düşünülen kullanıcı, geliştirici veya herhangi bir kullanıcı hakkında bilgi toplama hakkını haizdir. Bu veriyi, Gizlilik Politikamız çerçevesinde toplayacağımızı bildiririz. Hizmetlerimizi kurallara uygun olmaksızın kullanan kişileri, hizmetlerimizi kullanmaktan menetme, kullanımını kısıtlama, üyeliğini sonlandırma haklarını haiz olduğumuzu tekrar hatırlatmak isteriz. Koşullar’ımızın kabulüyle birlikte, Uranüs Danışmanlık’i, ilgili ortaklarımızı ve bağlı kuruluşlarımızı, yürütülen bir soruşturma esnasında veya sonrasında Uranüs Danışmanlık tarafından alınan herhangi bir aksiyondan ve/veya Uranüs Danışmanlık tarafından veya kanun uygulayıcı makamlar tarafından soruşturmaların sonucu olarak alınan herhangi bir aksiyondan doğabilecek taleplerden sorumlu tutmayacağınızı ve bu taleplerden gayrikabili rücu olarak feragat ettiğinizi kabul edersiniz.

10. Fikri Mülkiyet Hakları Hizmetlerimiz ve buna bağlı yazılar, görseller, fotoğraflar, videolar, illüstrasyonlar, markalar, patentler, marka isimleri, sayfa başlıkları, ikonlar, hizmet işaretleri, logolar, sloganlar, filtreler ve diğer içerik (topluca “Uranüs Danışmanlık İçeriği”) Uranüs Danışmanlık’in mülkiyetindedir ve fikri mülkiyet haklarını ilgilendiren yasa metinleri ile korunmaktadır. Hizmetlerimizi kullanıyor olmanız hizmetlerimizle ilgili herhangi bir fikri mülkiyet hakkına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Uranüs Danışmanlık’in veya lisansörlerimizin Uranüs Danışmanlık içerikleri ve uygulama üzerindeki hakları saklıdır. Uranüs Danışmanlık olarak, Hizmetleri ve içeriklerini kişisel olarak kullanabilmeniz için size kısıtlı, geri alınabilir, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans hakkı vermekteyiz. Ancak bu hak size (a) satım, yeniden satım, ticari kullanım hakkı; (b) kopyalama, yeniden düzenleme ve aksine bir anlaşmamız olmadıkça umuma arz hakkı; (c) veri madenciliği, robotlar veya herhangi başka bir yöntemle veri elde etme hakkı; ya da (d) Uranüs Danışmanlık hizmetlerini ve içeriklerini iş bu Koşullar’da belirtilenler dışında kullanma hakkı vermez. İşbu Koşullar’da belirtilenler dışında, yazılı onayımız olmaksızın, Uranüs Danışmanlık hizmetlerinin ve içeriklerinin kullanılması kesinlikle yasak olup, böyle bir durumda bu Koşullar ile size verdiğimiz lisans/kullanım hakkı son bulur.

11. Telif ve Marka Hakkı Şikayetleri Hizmetlerimiz ile sunmakta olduğumuz herhangi bir içeriğin telif ya da marka hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız Uranüs Danışmanlık ile [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

12. Garantilerle/Taahhütlerle ilgili Feragat HİZMETLERİMİZİ KULLANMAK SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. HİZMETLERİMİZ SİZE “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTA OLUP, AÇIK YA DA ZIMNİ FARKETMEKSİZİN, BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, İSİM YA DA İHLAL KONUSUNDA GARANTİ VERMEZ. Uranüs Danışmanlık OLARAK SİZLERE GÜVENLİ BİR DENEYİM SUNMAYA ÇALIŞSAK DA HİZMETLERİMİZİN GÜVENİLİR, HATASIZ, KESİNTİSİZ OLACAĞINI VE UYGULAMAMIZIN VE HİZMETLERİMİZİN VİRÜSLERDEN YA DA ZARARLI YAZILIMLARDAN ARİ OLDUĞUNU GARANTİ ETMİYORUZ. KULLANICI DAVRANIŞLARINA İSTİNADEN, HERHANGİ BİR TEMSİL YETKİMİZ OLMAMASIYLA BİRLİKTE, HİÇBİR GARANTİ VERMİYORUZ. KULLANICILAR KENDİ DAVRANIŞLARINDAN VE DİĞER KULLANICILAR İLE ETKİLEŞİMLERİNDEN KENDİLERİ SORUMLUDUR. İNTERNET SİTEMİZ VE UYGULAMAMIZDA BULUNAN ASTROLOJİ, DOĞUM HARİTASI VE BURÇ YORUMLARI TAMAMEN EĞLENCE AMAÇLI ÜRETİLMİŞTİR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE KULLANICILARIN GELECEK YAŞANTILARINA, YAŞANTILARI BAKIMINDAN ALACAKLARI KARARLARA, HİÇBİR KARAR VEYA SEÇİM VEYA TERCİHLERİNE ETKİ ETMEK, YÖNLENDİRMEK, YOL GÖSTERMEK GİBİ BİR AMAÇ İÇİN YORUMLANAMAZ VE KULLANILAMAZLAR.

13. Sorumluluk Sınırlaması YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARA GÖRE; Uranüs Danışmanlık’İN HİÇBİR DURUMDA HİZMETLERİN, İÇERİĞİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASINDAN DOĞAN HERHANGİ DİREKT, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ ZARAR VE TAZMİNATLARDAN SORUMLU OLMAYACAĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ. BUNLARA KARDAN ZARAR, VERİ KAYBI VE MARKA DEĞERİNİN YİTİRİLMESİ DE DAHİLDİR. BİLHASSA Uranüs Danışmanlık’İN HİZMETLERDE SAKLANAN VEYA İŞLENEN HERHANGİ BİR BİLGİYLE İLGİLİ HİÇBİR SORUMLULUĞU OLMAYACAKTIR. BUNLARA BU BİLGİLERİN KURTARILMA MALİYETLERİ DE DÂHİLDİR. UYGULAMA, HİZMETLERİN KULLANIMIYLA BAĞLANTILI VE BUNLAR ARACILIĞIYLA SAĞLANAN HERHANGİ BİR İÇERİK VE BİLGİNİN GEÇERLİLİĞİNDEN, GÜVENİLİRLİĞİNDEN VEYA DOĞRULUĞUNDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. HİZMETLERİN KULLANIMIYLA ELDE EDİLECEK İÇERİK VEYA BİLGİLERİN KULLANIMI SİZİN İNİSİYATİFİNİZDE OLACAK VE BUNUN RİSKİ DE SİZE AİT OLACAKTIR. YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, AÇIK VEYA ZIMNİ FARK ETMEKSİZİN, TÜM KOŞULLARI, GARANTİLERİ, BEYANLARI VEYA HİZMETLERİMİZE YA DA HİZMETLERİMİZİN İÇERİĞİNE UYGULANABİLEN DİĞER KOŞULLARI SORUMLULUĞUMUZ DIŞINDA TUTARIZ. BU KOŞULLAR’DA YER ALAN HİÇBİR HUSUS İHMALİMİZDEN KAYNAKLANAN ÖLÜM VEYA YARALAMADAN, DOLANDIRICILIK VEYA HİLELİ YANLIŞ BEYANDAN VEYA TÜRK HUKUKU UYARINCA SINIRLANAMAYAN VE HARİÇ TUTULAMAYAN DİĞER YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZDEN DOĞAN SORUMLULUĞUMUZU SINIRLAMAZ.

14. Uygulanacak Hukuk Bu Koşullar ve Hizmetler’imizi kullanımınıza Türk hukuku uygulanacaktır. Taraflar, Uygulama ve kullanıcı arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar konusunda, uzlaşma sağlanamaması halinde, Türk hukukunun geçerli olduğunu, İstanbul Mahkemeleri’nin münhasır yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.

15. Bölünebilirlik İşbu Koşullar içerisindeki herhangi bir hüküm geçersiz veya uygulanamaz addedildiğinde, söz konusu hüküm diğer hükümleri geçersiz kılmaksızın, etkisiz ve işbu Koşullar’da yok kabul edilecek (geçersiz ve uygulanamaz olduğu kadarıyla); işbu Koşullar’ın kalan kısımları her halükârda geçerli olacaktır.

16. Üçüncü Şahıs İçeriği Hizmetlerimiz, üçüncü şahıs web siteleri ve hizmetlerinin temin ettiği içeriklerle ilgili linkler içerebilir. Bu üçüncü şahısların içerikleri, web siteleri ve hizmetleri üçüncü şahısların koşullarına tabi olabilir. Uygulama, söz konusu üçüncü şahısların içerikleri, web siteleri veya hizmetleri sonucu meydana gelecek zararlardan sorumlu değildir.

17. Koşullarda Değişiklik Koşullar’daki hükümlerin yasalara aykırı olmadığını, geçerli ve uygulanabilir olduğunu temin edebilmek amacıyla Uranüs Danışmanlık bu Koşullar’ı her zaman değiştirebilir. Bu Koşullar kullanıcı olarak sizi de bağladığından, lütfen bu sayfayı zaman zaman ziyaret ederek değişikliklerden haberdar olun.

Anasayfa
Dükkan
Hakkımda
İletişim